(0:0)
Team logo PCE
Muži A

Velké zklamání: Jablonci jsme podlehli o tři góly

Radost našich fanoušků z definitivní záchrany v nejvyšší soutěži se odkládají. Náš tým prohrál ve čtvrtek v Jablonci 0:3 a ligovou příslušnost pro další sezónu si musí vybojovat v dalším utkání.

Utkání mělo rychlý úvod, ve kterém se nejprve dostal do zakončení Hollý, ale už ve 3. minutě přišla velká šance hostů. Pálil Kissiedou, domácí brankář míč jen vyrazil a Daňkova dorážka skončila na tyči!

V dalších minutách se hrál poklidný duel, ze kterého vybočila 27. minuta. Pardubice rozehrály vysokým centrem na vzdálenější tyč rohový kop. Míč se odrazil, tak že Kissiedou se dostal ke střele, která se mu vydařila. Jenže míč na brankové čáře vyhlavičkoval mimo tyče Kratochvíl!

Krátce před odchodem do šaten ještě pálil Daněk, jenže pozorný Fendrich si s jeho pokusem poradil.

Po změně stran se pardubičtí fanoušci radovali z nařízeného pokutového ,než po zákroku VARu sudí svůj verdikt opravili. Za malou chvíli si ale oddechli, když Antonín Kinský skvěle vyškrábl dobře mířenou Polidarovu hlavičku, která mířila do horního rohu.

Po hodině hry předvedly Pardubice hezkou akci, když Černý s Marešem vykouzlili akci po prvé straně, následoval centr, bohužel Kissiedou netrefil míč přesně. A pak přišlo hororových posledních 25 minut utkání.

V 64. minutě Čanturišvili poslal centr na vzdálenější tyč, Alégué vybídl Polidara k otevření skóre – 1:0. Pardubáci se z této rány nevzpamatovali a v 78. minutě inkasovali podruhé, když se hlavou prosadil Kratochvíl – 2:0.

Šest minut před koncem mohl vykřesat alespoň malou naději Patrák, jenže ve vyložené šanci tváří v tvář, jenže Fenrich ho vychytal. A tak přišla gólová tečka za utkáním, které se hostujícímu týmu nepodařilo. V 87. minutě překonal Kinského Náprstek, skóre bylo 3:0.

O definitivní záchranu se tam náš tým bude muset poprat v dalším utkání, které na hráče čeká v neděli proti Karviné.

16.05.2024, 17:00 / 33. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 64. Polidar (Alégué), 78. Kratochvíl (Náprstek), 87. Náprstek (Polidar). Rozhodčí: Všetečka – Matoušek, Leška. Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:6.