(3:0)
Team logo FK Dukla Praha
WU-18

Juniorky ovládly důležité utkání s Duklou

V důležitém utkání juniorky konečně prolomily smůlu a po výborném výkonu vysoko zvítězily nad Duklou.

Zápas s Duklou byl pro nás velmi náročnou zkouškou, protože díky výsledkovým nezdarům v jarní části jsme se dostali do přímého boje o udržení. Holky se s tímto břemenem ale vyrovnaly naprosto skvěle. Do zápasu jsme nastoupili koncentrovaně, aktivně a dostávali Duklu pod tlak. V pár příležitostech jsme se zastřelovali, ale před koncem první půle jsme konečně prolomili střeleckou smůlu. Nejprve nás Verča Hlaváčová poslala do vedení. Pak dalekonosná střela Káti Vithové zaplula po chybě hostující golmanky do branky. A chvíli před koncem půle nám dodala klid třetí branka, kdy po akci Káti Vithové dorážela Kamča Kozáková.

Dobrý konec první půle jsme si přenesli i do startu půle druhé. Verča Hlaváčová rychlými dvěma góly zkompletovala hattrick a otupila jakoukoliv možnou snahu Dukly o dobrý výsledek. Do hry se pak dostaly všechny hráčky z lavičky a pozitivní je, že herní dominanci jsme si udrželi i poté, vypracovali jsme si další šance, ale skóre už se nám navýšit nepodařilo. Zodpovědnou obrannou hrou jsme Duklu za celý zápas prakticky nepustili do vyložené šance.

Holky zaslouží velkou pochvalu za přístup k utkání, výhra nám zajistila jistotu udržení a klid do posledních dvou utkání nadstavby.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Jsem rád, že holky v důležitém utkání přerušily sérii někdy i dost nešťastných porážek a konečně jsme poprvé na jaře bodovali naplno. Od začátku zápasu jsme byli aktivní, vytvářeli si šance a střeleckým koncertem na konci první a začátku druhé půle jsme zápas zlomili ve svůj prospěch. Konečně jsme předváděli fotbal, na který se dalo dívat, se spoustou dobrých kombinací a vytvořených šancí. Duklu jsme prakticky nepustili do šance, neinkasovali jsme, takže samá pozitiva. Holky tedy zaslouží velkou pochvalu za zodpovědný a koncentrovaný výkon po celý zápas. Zároveň musím poděkovat za hráčskou výpomoc z týmu žen i starších žákyň a realizační výpomoc od žen, protože toto oživení přineslo ovoce.

14.05.2024, 17:30 / 3. kolo, 1. liga dorostenek - nadstavba

Branky: 32., 49., 54. Hlaváčová, 35. Vithová, 43. Kozáková. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Koryčanská - Brzková V., Brzková A.