HER Team logo
Team logo PCE
WU-18

Juniorky vezou z Brna vysokou výhru

V Brně juniorky navázaly na povedený výkon s Duklou a po skvělé ofenzivní smršti a výborném výkonu vysoko zvítězily.

Zápas v Brně se nám povedl po všech stránkách. Výhra s Duklou z holek sejmula psychickou deku z nepodařených výsledků a výkonů z jarní části. Do utkání jsme dobře vstoupili, hráli jsme aktivně a tvořili si šance. Po úvodním zastřelování se prosadila pěknou hlavičkou Verča Hlaváčová a naše vedení navýšila Marťa Mandelíková. Další šance jsme neproměnili. Před přestávkou nás dvakrát výrazně podržela při domácích šancích Šárka Bálková.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu s tím, že se nám v koncovce dařilo o něco více. Verča Hlaváčová vstřelila po pěkných týmových akcích další tři góly, když zejména ten na 3:0 bombou z voleje byl výstavní. Skóre uzavřela po další pěkné akci Rosa Kaurová dorážkou do prázdné brány. Další šance jsme neproměnili. Domácí hráli také hodně dopředu, my jsme pak využívali okének, které měli v obraně. Brno si své šance také vytvořilo, ale Šárka Bálková si se vším poradila.

Výsledek nepřeceňujeme, ale za výkon plný povedených kombinací, spousty vypracovaných šancí a šest vstřelených gólů jsme rádi. Holky chválíme za kvalitní výkon, který budeme chtít potvrdit i v posledním domácím utkání s Plzní.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Jsem rád, že po celkově nevydařené jarní části alespoň na konci soutěže zažíváme trochu radosti. Bylo vidět, jak minulá výhra holky nakopla a v Brně jsme předvedli fotbal, na který se dalo dívat. Tolik šancí jako v dnešním zápase jsme snad neměli za celé jaro dohromady. Na holkách byla vidět radost ze hry, s nárůstem sebevědomí si mnohem víc dovolily. Na dnešním zápase bychom moc negativ nenašli a ani není potřeba je hledat. Obrovská pochvala pro všechny holky za předvedený výkon.

18.05.2024, 14:00 / 4. kolo, 1. liga dorostenek - nadstavba

Branky: 9., 47., 56., 73. Hlaváčová, 16. Mandelíková, 79. Kaurová. Bez karet. Rozhodčí: Hessová - Špindlerová, Kánská.

50, Brno, Horní Heršpice

• Loko Brno Horní Heršpice

Sestava není k dispozici.

Bálková - Kubištová, Lacinová, Smejkalová, Valentová - Vamberová, Hladová (60. Macková), Pávková - Kozáková (60. Ptaszeková), Hlaváčová, Mandelíková (70. Kaurová)

Autor článku: Kumpan Ondřej

Autor fotografie: Kumpan Ondřej