(3:1)
Team logo PLZ
WU-18

Na závěr sezóny juniorky porazily Plzeň

V posledním utkání nadstavbové části potvrdily juniorky zlepšenou formu a po dalším výborném výkonu porazily Plzeň.

Vstup do zápasu se nám příliš nevydařil a brzy jsme inkasovali. Holky to naštěstí moc nepoznamenalo a navázaly na výborné výkony v posledních dvou zápasech. Soupeř měl ze začátku více ze hry, ale my jsme se postupně osmělovali a aktivní hrou jsme si začali vytvářet šance. Po pěkné akci brzy vyrovnala Danča Hladová. Výsledkově jsme zápas zlomili před půlí, kdy po pěkném pasu Joli Pávkové šla sama na bránu Káťa Macková a poslala nás do vedení, které těsně před přestávkou navýšila Kamča Kozáková.

Ve druhé půli jsme pokračovali v aktivní hře, vytvářeli jsme si šance a podařilo se nám vstřelit čtvrtou branku Kamčou Vamberovou. I Plzeň měla své příležitosti, ale skóre se již neměnilo. Holky zaslouží pochvalu za výborně odehrané tři poslední zápasy nadstavby, ve kterých podaly výborné výkony.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Odehráli jsme další výborný zápas a na vítěznou šňůru navlékli třetí korálek. Jsem rád, že po jarním tápání se nám alespoň závěr nadstavby takhle vydařil a holky ukázaly, že fotbal hrát umí. V posledních třech zápasech jsme si spravili chuť a částečně napravili jarní nezdary. I když výsledkově sezona nedopadla tak, jak jsme si představovali, musíme holky pochválit za přístup k tréninkům i zápasům. Před koncem sezony nás ještě čeká závěrečný turnaj v Třebíči a v létě pak zapracujeme s trochu pozměněným kádrem na tom, abychom byli schopni bojovat o první polovinu tabulky.

26.05.2024, 11:00 / 5. kolo, 1. liga dorostenek - nadstavba

Branky: 16. Hladová, 37. Macková, 45. Kozáková, 68. Vamberová - 9. Boučková. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Šabacká - Koryčanská, Fraňková