SPA Team logo
2 1
(1:1)

Výborný výkon proti Spartě, favorit vyhrál jen těsně

Dramatickou zápletku vygenerovali Pardubáci v pátečním utkání na trávníku pražské Sparty, ve kterém nakonec prohráli 1:2. Zanechali ale dobrý dojem, který je příslibem pro další kola. Za týden hostíme doma Karvinou a tam budou chtít naši hráči potvrdit stoupající formu.

Pardubičtí trenéři nasadili do úvodu zápasu nováčka Polyáka na pozici stopera a premiéru v ligovém utkání za Pardubice podstoupil také Kalabiška, Šimek a Zifčák. Naopak na druhou stranu hřiště se v základní sestavě postavil ještě na jaře „náš“ Daněk.

Domácí byli hnáni vyprodaným stadionem dopředu a fanouškům hostů zatrnulo, když ve 13. minutě Budinský při rozehrávce nastřelil napadajícího Daňka, od něhož se míč obloukem odrazil, naštěstí na tribunu. O dvě minuty později Olatunji prudce hlavičkoval a Budinský byl naštěstí na místě.

Sparta měla v 21. minutě ještě jednu šanci, pak ale hosté zmrazili hostující fanoušky. Kalabiška si totiž naběhl na Zlatohlávkovu přihrávku a z úhlu překonal Vindahla – 0:1. A také konec poločasu byl dramatický. Nejprve dostala Sparta míč do sítě, ale VAR viděl porušení pravidel. Pak se mohl mezi střelce zapsat Patrák, jeho prudkou ránu však Vindahl zlikvidoval

Domácí se nakonec přece jen dočkali. Ve 3 minutě nastaveného času se prosadil po Daňkově centru Ryneš – 1:1. A v dalším pokračování hry ještě vytáhl Budinský skvělý zákrok proti pokusu domácích z trestného kopu.

O pauze nedošlo k žádným změnám v obou týmech, ale ve 49. minutě se mohlo měnit skóre. Na výborně načasovanou Zlatohlávkovu uličku si naběhl Patrák, jenže šanci zmařil skluzem Vitík. Domácí pak byli hnání bouřlivými tribunami a po necelé hodině hry se dočkali, když Olatunji byl posledním, kdo se před Budinským dotkl míče a posla ho do sítě – 2:1.

Trenér Saňák reagoval změnou v sestavě a na hřiště se dostal Huf a Míšek, kteří hru oživili. Ale po chvilce pobytu na hřišti i oni děkovali Budinskému, který skvěle zlikvidoval šanci, do které se dostal Krasniqi. Hosté do hry nasadili dva debutanty Yahayu a do obrany Jindru, kteří rovněž nezklamali. Ale k vyrovnání se pardubický tým přes kvalitní domácí obranu nedostal. Domácí mohli navýšit skóre, ale ve své druhé šanci zklamal Krasniqi.

Sparta taky vyhrála o jediný gól, pardubický tým ale podal výkon, za který se rozhodně nemusí stydět.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Sparta vyhrála, měla tlak, víc šancí. Vstoupili jsme do utkání s jasným cílem. Myslím, že se nám to dařilo výborně, především v prvním poločase. I gól, co Honza (Kalabiška) dal, nám vlil energii a sebevědomí do žil. Snažili jsme se eliminovat silné stránky Sparty. Ve druhém poločase nám tam trochu něco scházelo, intenzita hry Sparty je na vyšší úrovni než naše. Jsme ve fázi budování týmu. Na předsezonní tiskovce jsem říkal, že bych chtěl vidět rytířské, mušketýrské výkony, a to jsem dnes od hráčů viděl. Je na čem stavět a makáme dál.“

19.07.2024, 19:00 / 1. kolo, 1. liga

Branky: 45+3. Ryneš (Daněk), 59. Olatunji (Pavelka) – 25. Kalabiška (Zlatohlávek). ŽK: 2:2 (Wiesner, Olatunji – Zlatohlávek, Patrák). Rozhodčí: Všetečka – Váňa, Hurych. Držení míče: 60 % : 40 %. Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.