4 1
(1:1)
Team logo LGB

Výhra juniorky v prvním přípravném utkání

První přípravné utkání pardubického B týmu pod nový trenérem Dušanem Žmolíkem se odehrála na hřišti v Srchu a soupeřem byla třetiligová rezerva polského MKS Miedź Legnica. Po vyrovnané první půli, ve druhé domácí celek, který vyměnil celou jedenáctku, na hřišti dominoval a po pěkných akcích si připsal jasnou výhru 4:1.

První šanci zápasu si vytvořili domácí, když v 17. minutě trefil přízemní střelou tyč Velasquez. Za osm minut se na druhé straně hřiště pískala penalta, kterou hosté proměnili - 0:1. Ve 32. minutě přišlo vyrovnání. To se odražený míč dostal k Velasquezovi, jenž se trefil přesně k tyči - 1:1. Do konce první půle se již bojovalo převážně mezi vápny a další branku diváci neviděli.

První šanci druhé půle měl Flaška, ale znovu orazítkoval tyč. Po hodině hry se přesnou křížnou střelou prosadil Miláček a otočil stav na 2:1. Od této chvíle pardubičtí hráči na hřišti dominovali a předváděli hezké kombinační akce, kdy dvě zakončil gólově obránce Procházka, čímž uzavřel výsledek na konečných 4:1.

Další utkání sehraje pardubická rezerva ve středu 17. července od 11 hodin, kdy Pod Vinicí na hřišti č. 2 přivítá rezervu pražské Dukly.

Dušan Žmolík, trenér FK Pardubice B: „Zápas přinesl super výsledek, ale mnohem důležitější je to, jakým způsobem jsme ho odehráli. Snad to, co se dnes stalo, přinese důvěru v to, co od prvního tréninku děláme. Jedna věc je, co chce po hráčích trenér a druhá, jestli tomu hráči věří. Jestli mají chuť, odvahu a touhu hru realizovat. V zápase se objevily situace a součinnosti, defenzivní i ofenzivní, na kterých od prvního tréninku pracujeme. Samozřejmě nějaké situace, a nebylo jich málo, nedopadly podle týmových představ. Ty využijeme k rozboru a dalšímu tréninku. Potřebujeme další zápasy, ve kterých budeme mít problémy směrem dozadu, abychom si prošli složitými situacemi. Je potřeba se s tím potkat, získávat zkušenosti, mluvit o tom, a v neposlední řadě vytvářet podněty, které tým do daných problémů dostanou v tréninku. Pokud budeme pracovat správně, to vše by se mělo v budoucnu projevit v jistotě, jak individuální tak týmové.“

13.07.2024, 11:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 32. Velasquez, 60. Miláček, 71. a 83. Procházka - 25. hosté z pen.

Rozhodčí: Fojtík - Robovský, K. Schmeiser.

70, hřiště Srch

1. pol.: Šimon - Svatoš, Svoboda, Tecl, Sedáček - Kožený, Velasquez, Pandula - Budiša, Hoffman, Lima. 2. pol.: Šimůnek - Procházka, Rolenec, Chukwuebuka, Zarate - Suleiman, Flaška, Halda - Prokeš, Miláček, Borůvka.