2 1
(1:1)
Team logo DUB

B tým porazil juniorku Dukly Praha

Ve druhém přípravném zápase přivítala pardubická rezerva v areálu Pod Vinicí juniorku Dukly Praha, hrající druhou skupinu 3. české ligy. Utkání se hrálo netradičně na 2 x 60 minut a domácí celek do každé hodiny poslal jinou jedenáctku.

V samotném zápase šli do vedení hosté, když se prosadil Hübl již ve 14. minutě. Domácí celek poté převzal otěže zápasu, ale mnoho nadějných příležitostí k vyrovnání dlouho nevedlo. Až ve 42. minutě přesnou přízemní střelou srovnal Velasquez - 1:1. Pardubičtí i poté ještě měli možnosti na otočku skóre, ale zbrklost či nepřesnost ve finální fázi znamenaly, že první hodina skončila smírně 1:1.

Druhá šedesátiminutovka již nepřinesla tak zajímavý fotbal jako ta první, ale logicky se několik šancí zrodilo na obou stranách. Vítězství nakonec na svoji stranu strhli domácí, když kombinační akci Procházky s Borůvkou gólem zakončil Miláček - 2:1.

V dalším utkání pardubická rezerva přivítá v sobotu 20. července v 10,15 na hlavním hřišti Pod Vinicí B tým pražských Bohemians.

Dušan Žmolík, trenér FK Pardubice B: „Do dnešního zápasu jsme vstupovali s úkoly, které vyplynuly z předchozího zápasu. Pracovali jsme zvláště na video rozboru s detaily v rozestavení, při posunech a při presinku. Hráči ukázali, že jsou vnímaví a to o čem jsme mluvili a rozebírali, si vzali za své. V prvním poločase jsme díky dobrému postavení získávali spoustu míčů, měli jsme nebezpečný přechod do útoku a jen vinou nepřesné koncovky, či špatnému výběru řešení v nadějných situací jsme vstřelili pouze jeden gól. Druhý poločas bude do další práce hodně cenný, protože si na něm můžeme ukázat, co to s týmem udělá, když nějaký článek nebo články nefungují. Jaké komplikace to může týmu způsobit. Sami sebe jsme se špatným postavením připravili o nebezpečné situace směrem dopředu a dozadu jsme si to mnohdy zbytečně zkomplikovali." Každopádně druhá část i vinou zbytečných nepřesností nebyla tak bohatá na vyložené šance. Byly tam spíše nadějné náznaky nedotažené do konce, ale dokázali jsme jednu situaci krásně vyřešit a vstřelili jsme vítězný gól. Snad je tento zápas, v kombinaci s předvedenou hrou a výsledkem, pro hráče dalším impulzem k víře, že svou energii dávají správným směrem. Impulsem a motivací spolupodílet se na fungování týmu, jeho pravidlech a systému hry.

17.07.2024, 11:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 42. Velasquez, 108. Miláček - 14. Hübl.

Rozhodčí: Zeman z Dolní Rovně (Zbudil, Novotný).

Hráno 2x60 minut.

70, hřiště Vinice

1. pol.: Šmíd - Svatoš, Svoboda, Tecl, Sedláček - Kožený, Velasquez, Machů - Pandula, Hoffman, Lima. 2. pol.: Šimon - Procházka, Chukwuebuka, Rolenec, Zarate - Halda, Flaška, Suleiman - Miláček, Borůvka, Budiša.