3 0
(0:0)
Team logo VBI

Rezerva si připsala třetí výhru v přípravě!

Pardubický B-tým nastoupil v sobotu dopoledne ke svému čtvrtému utkání letošní přípravy. Na Vinici hostili svěřenci trenéra Dušana Žmolíka FC PBS Velká Bíteš. Na góly se dlouho čekalo, nakonec červenobílí zvítězili 3:0. O góly se postarali: Svatoš, Borůvka a Kožený.

Úvodní šanci utkání měli Pardubáci. Po faulu nebezpečně blízko šestnáctky zahrával standardní situaci Lima, jehož rána se ale mezi tři tyče nevešla. Ve 14. minutě střílel z hranice vápna Zarate, hostující brankář ale skvěle zasáhl. Z následného rohu se k míči dostal v bezprostřední blízkosti brány Brdička, ani on však gólmana Velké Bíteše nepřekonal. Po půlhodině hry si šanci vytvořili také hosté. Dobře zahraný protiútok musel hasit až brankář Šmíd, který si na střelu z pravé strany počkal a míč vytěsnil mimo.

Ve 33. minutě utkání se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Machů. Jeho dělovka pořádně provětrala rukavice brankáře hostů. Na druhé straně hřiště mohli úvodní gól zápasu slavit hosté, avšak hlavička jednoho z hráčů v modrých dresech skončila vedle brány.

Do druhého poločasu udělal trenér Žmolík několik změn v sestavě. Do brány FKPCE se postavil Šimůnek a hned musel být připraven. Po dvou minutách druhého dějství totiž nedovolil hostujícím hráčům skórovat tvrdou střelou z hranice šestnáctky. Po hodině hry na pravé straně kličkoval Pandula, následně zpětnou přihrávkou předložil míč Chukwuebukovi, který byl však příliš blízko brankáři Bíteše, a tak neskóroval.

V 65. minutě duelu se ve skvělé šanci vyskytl Borůvka. Tváří v tvář brankáři Velké Bíteše ale nezvolil správné řešení, a míč tak do sítě nedopravil. Ani o 10 minut později se diváci gólu nedočkali. Suleiman pálil z levé strany na bližší tyč jen těsně vedle. V 77. minutě to už vyšlo. Po rohu poslal míč před bránu Suleiman a Svatoš jemnou tečí vstřelil úvodní branku zápasu. - 1:0.

Za další 4 minuty se Pardubáci radovali podruhé. Borůvka střelou ze střední vzdálenosti prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. V 89. minutě utkání upravil na konečných 3:0 krásnou střelou do levého horního rohu z velké dálky Kožený.

Svěřenci trenéra Dušana Žmolíka tak zvládli zápas proti diviznímu FC PBS Velká Bíteš vítězně. V přípravě si tak připsali ve čtvrtém utkání již třetí výhru.

V příštím týdnu sehraje rezerva FK PCE dvě utkání. Nejprve v úterý 30. 7. zajíždí do Trutnova a na generálku v sobotu 3.8. na trávník Slovanu Liberec B.

27.07.2024, 10:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 77. Svatoš, 81. Borůvka, 89. Kožený. Rozhodčí: Nenadál - Schmeiser M., Schmeiser K.

70, hřiště Vinice

1. poločas: Šmíd - Procházka, Rolenec, Koukola, Zarate - Machů, Flaška, Suleiman - Brdička, Lima, Prokeš. 2. poločas: Šimůnek - Svatoš, Tecl, Chukwuebuka, Sedláček - Halda, Machů, Kožený - Brdička, Borůvka, Pandula.