2 3
(1:1)
Team logo FK Pardubice B

B-tým v generálce zvítězil na půdě Liberce B!

Generálka, kterou hráči pod vedením trenéra Dušana Žmolíka odehráli na půdě liberecké rezervy, dopadla vítězně. Pardubický B-tým zvládl otočit zápas, a skvěle se tak naladil na mistrovská utkání. Z Pardubáků se prosadili: Černý, Prokeš a Borůvka.

Poslední přípravný zápas před startem nové sezóny 3. nejvyšší soutěže odehrál pardubický B-tým v sobotu dopoledne. Od 10:00 hodin se utkal na severu Čech s FC Slovan Liberec B.

Do utkání lépe vstoupili domácí, které už v 7. minutě poslal do vedení přesnou hlavičkou Letenay - 1:0. Pardubičtí dokázali odpovědět v 35. minutě. Po centru Haldy si na míč naběhl Černý a hlavou srovnal na 1:1.

Po dvanácti minutách druhého poločasu vrátil domácím vedení Varfolomeev - 2:1. V 77. minutě utkání vyrovnal Prokeš - 2:2. O pět minut později bylo na pardubické střídačce ještě veseleji. Poslední gól utkání totiž vstřelil Borůvka, který tak přisoudil naší rezervě vítězství v generálce - 2:3!

První mistrovský zápas odehraje B-tým FKPCE už příští sobotu (10.8. 2024) od 10:15 hodin na stadionu Pod Vinicí proti rezervě FK Mladá Boleslav.

Dušan Žmolík, trenér FK Pardubice B: „ Dnes jsme se soupeřem sehráli utkání, které se hrálo 2x 60minut. Jsem rád, že nám soupeř vyšel vstříc, protože každý hráč mohl odehrát velice slušnou porci minut. Každý hráč byl nedílnou součásti výkonu, ve kterém se objevili velice krásné situace. Zároveň jsme si vyzkoušeli, že jsme schopni vyřešit kritické okamžiky, kterých měl soupeř zvláště v prvním poločase celkem dost. Největším rozdílem mezi poločasy, byla organizace naší hry. V prvním poločase jsme se na náš výkon extrémně nadřeli, druhý poločas byl z tohoto pohledu odpracovaný mnohem efektivněji. Neplýtvali jsme silami a mohli jsme je tak použít správným směrem. Na videu bychom to měli najít a ukázat si, že i v prvním poločase, šlo mnohdy lepším postavením vyřešit řadu situací hned v počátku. Nesnižuji tím výkon prvního poločasu, ani nevyzdvihuji poločas druhý. Poukazuji na to, na co je potřeba se dál zaměřit. Rozbor prvního poločasu nám pomůže najít situace, se kterými jsme se doposud v přípravě nesetkali a my je dnes hlavně v začátku utkání řešili na poslední chvíli. Zároveň si rozebereme proč nám gólově nevyšly slibné situace před bránou soupeře, kterých bylo v součtu prvního a druhého poločasu dostatek . Většinu z nich jsme si vypracovali po vědomých přímočarých kombinacích, které do zápasu stále více a více přenášíme z tréninku. To nejdůležitější jsem si nechal na závěr. Dnes na hřišti o sobě hráči věděli. Jsem rád že minimálně dnes komunikovali a měli přehled. Sami aktivně řešili situace, do kterých se v průběhu hry dostávali. Někdy lépe někdy hůře, ale podstatné je, že byl vidět zájem vzájemně si pomoci."

03.08.2024, 10:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 7. Letenay, 57. Varfolomeev - 35. Černý, 77. Prokeš, 82. Borůvka. Hráno 2x60 minut.

50, Městský stadion

• FC Slovan Liberec B

Musil (91. Ministr) – Halinský (61. Beran), Kuľha (61. Kočka), Ogboi (91. Kuľha), Michal (91. Lupoměský) – Zyba (70. Makowski), Varfolomejev (75. Govaers), Plot (61. Papoušek F.) – Lupoměský (61. Butsko), Letenay (75. Ukiqi), Strnad (75. Hadaščok).

1. poločas: Šimůnek - Svatoš, Rolenec, Chukwuebuka, Lupač - Halda, Machů, Darmovzal - Lima, Černý, Pandula. 2. poločas: Šimon - Procházka, Tecl, Koukola, Sedláček - Suleiman, Flaška, Kožený - Prokeš, Borůvka, Zarate.