MBO Team logo
2 2
(1:1)

První remíza sezóny! Z Mladé Boleslavi vezeme bod za výsledek 2:2

Pardubičtí fotbalisté v neděli ve 13:00 rozehráli po třech dlouhých týdnech znovu ligové utkání. V rámci 9. kola Chance Ligy zavítali na půdu FK Mladá Boleslav, kde se nakonec zrodila remíza 2:2. Z pardubického týmu se prosadili útočníci Tomáš zlatohlávek a Ladislav Krobot.

Východočeši vstoupili do utkání v Lokotrans Aréně výborně. V 8. minutě hry se dostal k míči na levé straně vápna, po průnikové přihrávce Simona, dostal Tomáš ZLATOHLÁVEK. Ten si nejdříve poradil s ex-pardubickým Donátem, aby následně překonal z bezprostřední blízkosti i brankáře Trmala - 0:1. Ve 21. minutě mohlo být srovnáno. Domácí Jawo si narazil s Ladrou a zakončoval za hranicí šestnáctky. Skokem však skvěle zasáhl pardubický gólman Stejskal.

Poté měli více ze hry mladoboleslavští. Ujala se ale až akce z 35. minuty. Na půlící čáře vybojoval míč Ladra, vysunul po levém křídle běžícího Fulneka, který balón vrátil Tomáši LADROVI. Ten prudkou střelou rozvlnil síť Stejskalovy brány - 1:1. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe domácímu celku. Vasil KUŠEJ si naběhl na pas Fulneka a běžel sám na pardubického brankáře, kterého se kličkou zbavil. Následně už pouze dopravil míč do sítě - 2:1. Pro Sáňakovu partu to v tu chvíli nevypadalo dobře. 62. minuta znamenala obrovskou příležitost svěřenců trenéra Brännströma. Mareček uháněl z vlastní poloviny hřiště sám na Stejskala, který ale předvedl skvělý zákrok a jeho pokus kopačkou vytěsnil.

Tak to byli hosté, kteří se radovali z vyrovnání. Bývalý hráč Mladé Boleslavi, útočník Ladislav KROBOT, využil v 65. minutě duelu výborně rozehraného rohového kopu Šehiće. Na zadní tyči se pověsil do vzduchu a v akrobatické pozici nechytatelně zavěsil - 2:2. O 8 minut později už to vypadalo, že Mladá Boleslav překlopí vedení zpátky na svoji stranu. Kušej přízemní střelou Stejskala sice překonal, ovšem po přezkoumání situace VAR branku neuznal.

V závěru už se nic zajímavého nestalo, a tak si svěřenci trenéra Jiřího Saňáka připsali velice důležitý bod za remízu první remízu v sezóně. Pardubičtí v Boleslavi remizovali 2:2.

Jiří Saňák, hlavní trenér FKPCE: "Hrát od 13:00 hodin je zajímavá zkušenost. Do utkání jsme vstoupili dobře, a to nejen tím gólem. Byli jsme i jistí na míči a silní v kombinaci. Paradoxně nám to ale trochu uškodilo. Po naší brance jsme dělali strašně moc nevynucených chyb, a tím nás mladoboleslavští zatlačili. O to vyrovnání jsme si říkali. Do druhé půle jsme šli s nějakým cílem, který ale po třech minutách skončil, když soupeř otočil stav zápasu. Naštěstí jsme ale měli dostatek času na vyrovnání, což se nám podařilo a jsme za to moc rádi. Bod proti účastníku Konferenční ligy bereme."

22.09.2024, 13:00 / 9. kolo, 1. liga

Branky: 35. Ladra (Fulnek), 48. Kušej (Fulnek) – 8. Zlatohlávek (Simon), 65. Krobot (Šehić). Rozhodčí: Hocek – Machač, Leška Žluté karty: 90+6. D. Mareček (MBL) – 34. Lurvink (PCE), 81. Noslin (PCE). Držení míče: 51% : 49%. Střely na bránu: 5:3. Střely mimo: 2:0. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.