0 1
(0:0)
Team logo TEP

Na Teplice jsme doma nestačili

Pardubice v náročném zápase proti Teplicím podlehly 0:1, přestože hrály většinu zápasu v oslabení. Tým bojoval i po vyloučeních Dominiquea Simona a Tomáše Solila, ale Teplice proměnily penaltu v 86. minutě, a rozhodly tak o svém vítězství.

V napínavém utkání 10. kola Chance ligy podlehly Pardubice Teplicím 0:1.

Zápas se zlomil už ve 28. minutě, kdy byl pardubický hráč Dominique Simon vyloučen po dvou žlutých kartách. Těsně před poločasem, ve 45. minutě, obdržel červenou kartu i Tomáš Solil po zásahu VARu za faul na Jukla. Pardubice tak hrály více než poločas v oslabení o dva hráče.

Přesto se však do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli se situace změnila, když Teplice přišly o Michala Bílka, který byl v 57. minutě vyloučen po druhé žluté kartě. I přesto měli hosté herní převahu a několikrát nebezpečně ohrozili pardubického brankáře Jana Stejskala. Tlak Teplic i přes šanci Zlatohlávka v 68. minutě neustával.

Rozhodující moment přišel v 86. minutě, kdy střídající hráč Horský trefil ve vápně ruku pardubického hráče Jindry. Rozhodčí bez váhání nařídil penaltu, kterou Roman Čerepkai s přehledem proměnil, a zajistil tak Teplicím cenné tři body - 0:1.

V nastavení obdržel pardubický trenér Jiří Saňák dvě po sobě jdoucí žluté karty, a zbytek zápasu tak musel sledovat z útrob stadionu. Pardubický tým už nedokázal Severočechy v závěru utkání potrápit, a tak z CFIG Areny odjel šťastnější hostující celek.

Pardubice tedy nedokázaly navázat na poslední domácí zápas, v rámci kterého porazily Hradec Králové a podlehly Severočechům nejtěsnějším rozdílem.

Jiří Saňák, hlavní trenér FKPCE: "Výsledek je samozřejmě špatný. I do vyloučení Dominiqua Simona jsme hráli pomalu. Měli jsme být váce přímočaří, což se nám nedařilo. Potom už jsme ale jen bojovali a snažili se zápas uhrát aspoň na remízu. To se nepodařilo a je to škoda. Bod bychom si za druhý poločas , ve kterém kluci opravdu makali, rozhodně zasloužili. Ve druhé půli jsem opět viděl mušketýry, ale nestálo při nás vůbec štěstí. Musíme se z toho oklepat a poučit."

28.09.2024, 16:00 / 10. kolo, 1. liga

Branky: 86. Čerepkai. ŽK: 5:3 (Vacek, Patrák, Simon, Šimek – Bílek, Horský). ČK: 2:1 (Simon, Solil – Bílek). Rozhodčí: Černý – Podaný, Pospíšil. Diváci: 1732