(1:0)
Team logo UST
Muži B

Velmi cenná remíza B-týmu s favoritem soutěže!

Pardubický B-tým vybojoval podruhé v domácím prostředí bod. Ten Pardubákům tentokrát vystřelil dvěma góly Pandula, a tak svěřenci trenéra Žmolíka remízovali na Vinici s ústeckým Viagemem 2:2.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří si vytvořili několik náznaků šancí. Za zmínku stojí ta z 10. minuty, kdy Richter střílel jen těsně vedle levé tyče. O 4 minuty později se tvrdou ránou z delší vzdálenosti prezentoval domácí Machů, bránu ale také netrefil. V 18. minutě hry se střela z levé strany hřiště od hostujícího Novotného jen těsně nevešla mezi tři tyče gólmana Pardubic.

Ve 33. minutě rozradostněl pardubické fanoušky Daniel Pandula, který střelou z hranice vápna prostřelil Grigara – 1:0. Následně měl více ze hry domácí celek. Nejdříve ve 35. minutě po dobře rozjeté akci střílel nikým nehlídaný Lupač vedle levé tyče hostujícího gólmana, poté o minutu později pálil z velké dálky Halda pouze do připraveného brankáře Ústí.

První šanci druhého poločasu si vytvořili svěřenci trenéra Žmolíka. Nadějný protiútok skvěle na levé straně hřiště rozjel Lima, který posunul míč na Mukwelleho, ten předložil míč Pandulovi, který se ale k zakončení nedostal. Na druhé straně se v 53. minutě dočkali hosté vyrovnání. Po levé straně unikl pardubické obraně David Černý. Ten svůj průnik zakončil přesnou střelou k pravé tyči – 1:1.

Vrátit vedení Pardubákům mohl chvíli na to Machů, jehož střela z hranice vápna po výborné akci Limy, byla zblokována pouze na roh. V 57. minutě střílel nebezpečně ústecký Vinicus pouze nad. V 58. minutě už ale obrat ve prospěch hostujícího týmu dokonal Miroslav Tureček, který se po rohu dostal k odraženému balónu a uklidil ho k pravé tyči – 1:2.

Radost hostujícímu týmu vydržela do 81. minuty. To se k balónu znovu dostal Daniel Pandula. Ten si navedl míč na střed, vystřelil a ztečovaná rána skončila za zády Grigara – 2:2. Hosté se snažili utkání zvrátit na svoji stranu, avšak Richter nedokázal nejdříve hlavičkou, poté ani kopačkou, dopravit míč mezi tři tyče. V nastavení ještě pardubický brankář Šimon napravil svou špatnou rozehrávku dobrým zákrokem, a tak se oba týmy rozešly smírně za remízu 2:2.

B-tým tak uhrál zaslouženou a velice cennou remízu s jedním z favoritů soutěže. Fanouškům, kteří si v sobotu dopoledne našli na Vinici cestu, děkujeme!

24.08.2024, 10:15 / 3. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 33. Pandula, 80. Pandula - 52. Černý, 58. Tureček. Rozhodčí: Šmat - Melničuk, Melničuk. Žluté karty: 0:2 - 60. Tureček, 90. Severa.