2 0
(1:0)
Team logo LIB

Rezerva poprvé v sezóně vyhrála v domácím prostředí!

V rámci 7. kola ČFL - Skupiny B hostila pardubická rezerva Na Vinici FC Slovan Liberec B. Díky dvěma trefám, o které se postarali Yahaya a Zarate, se Žmolíkova parta mohla v sobotu radovat z první domácí výhry sezóny.

V sobotu v 10:15 hodin odstartovala na stadionu Pod Vinicí bitva dvou B-týmů. Pardubický hostil ten liberecký.

Úvodní šance střetnutí přišla ve 4. minutě. Na vysoký centr z pravé strany hřiště si naskočil domácí Yahaya, jehož hlavička ale skončila zhruba metr vedle brány. O pět minut později zahrozili znovu červenobílí. Ke střele z rohu šestnáctky na vzdálenější tyč se odhodlal Mukwelle. Hostující brankář ale zasáhl.

Následně se dlouhou dobu nic nedělo. Až ve 42. minutě zahrozil domácí celek a hned z toho byl gól! Na levé straně vápna se až k přihrávce dostal Pandula, který na přední tyči našel nabíhajícího Marzuqa YAHAYU. Tomu z bezprostřední blízkosti nedělalo žádný problém rozvlnit síť - 1:0. V závěru poločasu mohli Pardubáci své vedení ještě navýšit. Brankář Musil si ale se střelou jednoho z domácích poradil.

Úvod druhé půle vyšel hráčům okolo trenéra Dušana Žmolíka skvěle. Kombinace s brankářem se hostujícím hráčům nepovedla, k balónu se dostal Diego ZARATE, který střelou z první propálil Musila - 2:0. V 66. minutě hry se po zpětné přihrávce domácí obrany pardubický brankář nečekaně zapotil. Míč těsně před ním poskočil, a Budinský tak musel na poslední chvíli míč vytahovat na roh.

Následně pardubičtí fotbalisté kontrolovali hru. Zápas se tak v poklidném tempu dostal až do 89. minuty, kdy mohl vítězství Východočechů definitivně stvrdit Brož. Ten běžel osamocen na bránu z pravé strany, vystřelil však pouze těsně vedle tyče.

Pardubice to ale mrzet nemuselo. Vedení 2:0 Žmolíkova parta udržela až do konečného hvizdu, a mohla tak slavit první domácí vítězství v sezóně!

21.09.2024, 10:15 / 7. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 42. Yahaya, 51. Zarate. ŽK: 0:2 (Strnad, Papoušek). Rozhodčí: Švorc – Ulrich, Hrivík. Diváci: 125