JAB Team logo
1 3
(1:1)

Rezerva zvítězila v Jablonci! Dvěma góly se o to postaral Pandula

B-tým FK Pardubice zavítal v sobotu na půdu jablonecké rezervy, odkud si přivezl všechny tři body. Výhru Žmolíkově družině zařídil ve druhém poločase dvěma brankami Pandula.

První velkou šanci zápasu měl ve 12. minutě pardubický tým. Střelu do šibenice však domácí brankář vyrazil. V 19. minutě utkání se diváci dočkali první branky. Oliver Velich dostal průnikovou přihrávku a pelášil po levé straně sám na brankáře Šmída. Přízemní střelou na zadní tyč skóroval a poslal svůj tým do vedení - 1:0.

Hostující celek dokázal srovnat stav zápasu ve 38. minutě. Na centr z levé strany hřiště z kopačky Haldy si naběhl na malém vápně Diego Zarate, který mířil přesně, a rozvlnil tak síť za brankářem Kotlínem - 1:1. První poločas tak vítěze neurčil.

Druhý poločas dlouhou dobu příliš šancí nenabízel. Až v 75. minutě gólový účet druhého dějství odšpuntoval Daniel Pandula. Ten obdržel míč na levé straně, navedl si míč na střed a vypálil. Za přispění teče jednoho z obránců míš zapadl až do domácí branky - 1:2. O minutu později se stejný hráč prosadil podruhé. Tentokrát si na pravém křídle udělal prostor, když se zbavil obránce a v plném běhu dokázal vypálit. Jeho střela se otřela o břevno a zapadla za záda domácího gólmana - 1:3.

Domácí se snažili s nepříznivým stavem duelu něco udělat. Za zmínku rozhodně stojí akce z 84. minuty hry. Velich se dokázal dostat až k zakončení, avšak pardubičtí obránci dokázali střelu zblokovat a z šance nic nebylo. V poklidném tempu zápas dospěl až do svého konce, což pro Pardubáky znamenalo zisk důležitých tří bodů do tabulky 3. nejvyšší soutěže.

Příští zápas čeká pardubickou rezervu v sobotu 5.10. na stadionu Pod Vinicí, kde od 10:15 hodin bude hostit v rámci východočeského derby Hradec Králové B.

Došan Žmolík, hlavní trenér FKPCE B: "V utkání jsme očekávali spoustu vzdušných soubojů. Díky tomu, že jsme tyto souboje zvládali a sbírali jsme odražené míče, jsme mohli hrát fotbal, který nám přinesl zajímavé šance a góly. Zápas jsme sice měli herně pod kontrolou, rozhodně to ale nebyl jednoduchý duel. Hráči ho poctivě odpracovali, hráli zodpovědně a disciplinovaně, což nám v konečném zúčtování přineslo tři cenné body do tabulky ČFL - skupiny B."

28.09.2024, 10:15 / 8. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 19. Velich, 38. Zarate, 75. Pandula, 76. Pandula. ŽK: 1:0 (Kubát). Rozhodčí: Matějka – Tryzna, Klečka. Diváci: 100