1 2
(1:0)
Team logo HKR

Derby B-týmů vyznělo lépe pro Hradec

V sobotu dopoledne bylo 150 diváků, kteří si našli cestu na Vinici, svědky východočeského derby B-týmů. V poločase pardubický tým sice vedl, po změně stran však soupeř skóre otočil a do Hradce Králové si odvezl všechny tři body. Jedinou branku Pardubic vstřelil ve 21. minutě Miláček.

V sobotu v 10:15 hodin na stadionu Pod Vinicí odstartovalo druhé východočeské derby této sezóny. Tentokrát se proti sobě ale postavily rezervy Pardubic a Hradce Králové.

První výraznější šanci utkání si ve 13. minutě vytvořili hosté. Náprstek se z protiútoku dostal až k zakončení, bránu ale netrefil. O tři minuty později pálil na druhé straně hřiště Zarate. Jeho rána mezi tři tyče nemířila. Ve 21. minutě utkání se diváci dočkali gólu. Pardubický Mareš našel ve vápně centrem z pravé strany hlavu Štěpána Miláčka, který balón uklidil za záda Čábelky - 1:0.

Ve 25. minutě hry vyvezl balón domácí Tecl, přihrál Suleimanovi, který po pohledné kombinaci s Miláčkem střílel. Jeho pokus ale zblokovali obránci Hradce. Ve 31. minutě hry se po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle pardubické brány hostující Holovatskyi. O minutu později měl pardubický gólman o poznání větší starosti. střelu z bezprostřední blízkosti jednoho z královéhradeckých hráčů však vykryl. Chvíli na to se po hezké individuální akci uvolnil domácí Mareš, jehož střela skončila jen v boční síti.

První větší příležitost druhého poločasu měl v červenobílém dresu hrající Zarate. Jeho rána zpoza vápna nadělala hostujícímu brankáři starosti, míč nakonec však skončil v zámezí. Z následného rohového kopu mohli jít pardubičtí fotbalisté do dvoubrankového vedení. Svatoš ale hlavičkoval pouze do břevna. Tak to byli hosté, kteří skórovali. V 53. minutě zápasu K odraženému míči se na hranici vápna dostal Petr Pudhorocký, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

O 4 minuty později zahrávali hráči Hradce Králové zajímavou standardní situaci. Těsně za šestnáctkou se k balónu postavil Náprstek. Jeho pokus Šimůnek vyrazil na roh. Následně zahrozila také Žmolíkova parta. Po rychlém protiútoku zakončoval Machů, hradečtí obránci však jeho ránu zblokovali na rohový kop. Po rohu střílel z velké dálky Svatoš jen těsně vedle brány.

V 79. minutě dokonali královéhradečtí obrat. Po kombinaci na levé straně vystřelil David Jurčenko na přední tyč, a nedal tak pardubickému gólmanovi šanci - 1:2. V 83. minutě z dlouhé vzdálenosti pálil hostující Boniš, Šimůnek byl připraven. V závěru se už nic zajímavého nestalo.

Pardubická rezerva tedy nenavázala na A-tým, když v derby s FC Hradec Králové B podlehla 1:2.

05.10.2024, 10:15 / 9. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 21. Miláček - 53. Pudhorocký, 79. Jurčenko. Rozhodčí: Koranda - Budil, Kubečka. Žluté karty: 1:2 (48. Miláček - 75. Jurčenko, 90. Novotný). Delegát: Harmady Miloš.