CLP Team logo
3 0
(2:0)

B-tým potřetí v řadě nebodoval

Rezerva FK Pardubice v sobotu zavítala na půdu České Lípy. Po dvou porážkách v zádech se chtěla vrátit na vítěznou vlnu. To se však nepovedlo a Žmolíkova družina ze severu Čech odjela bez bodů, když prohrála 0:3.

Už po šestnácti minutách šli domácí do vedení. Po rohovém kopu a následné nepřehledné situaci ve vápně se do odraženého míče opřel Jakub Kopřiva, který prostřelil Šimona - 1:0. Ve 22. minutě hry zařídil dvoubrankové vedení České Lípě Jiří Ješeta. Standardní situaci na zadní tyči jeden z domácích poslal hlavou před pardubickou bránu, kde si českolipský Ješeta na míč naběhl a hlavou překonal gólmana FKPCE - 2:0.

O tři minuty později mohlo být pro Žmolíkovu partu ještě hůř. Po autovém vhazování blízko pardubické šestnáctky byla k vidění nebezpečná teč jednoho z domácích, se kterou si ale tentokrát Adam Šimon poradil. Nic zajímavého už v první půli k vidění nebylo, a tak ve druhém dějství museli pardubičtí fotbalisté dotahovat manko dvou gólů.

Tři minuty po změně stran to už vypadalo na nebezpečnou akci domácího celku. Pardubická obrana ale protiútok zažehnala a k zakončení českolipské nepustila. Na druhé straně střílel Miláček vysoko nad. Následně měli pardubičtí fotbalisté více ze hry. Ke gólu ale žádná z akcí hráčů pod vedením trenéra Žmolíka nevedla.

A tak to byli znovu domácí, kteří se prosadili. Po rychlém výpadu míč do sítě doslova dotlačil Matěj Šimon - 3:0. V 67. minutě mohli skórovat i hosté. Po chybě obrany z otočky zakončoval Zarate jen vedle brány. Domácí si náskok až do konečného hvizdu pohlídali, což znamenalo třetí porážku pardubického B-týmu v řadě.

12.10.2024, 16:00 / 10. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 16. Nemšovský, 22. Ješeta, 62. Šimon. Rozhodčí: Beneš - Matějček, Dohnal. Delegát: Pospíšil Miloslav. Žluté karty: 3:1 (66. Pajkrt, 85. Hajdo, 90. Žižka - 90. Mukwelle).