(1:2)
Team logo FK Teplice B
Muži B

Rezerva na Teplice B nestačila

V netradičním termínu, tedy ve středu v 11:00 hodin, zavítaly na Vinici v rámci předehrávky 16. kola ČFL Skupiny B hráči Teplic. Pardubický tým nenavázal na skvělý výsledek zápasu proti Kolínu, a z duelu se skláři odešli svěřenci trenéra Žmolíka bez bodového zisku.

Domácí začátek utkání zaspali. Už v úvodní minutě střetnutí poslal teplický tým do vedení po rohovém kopu Jakub Hora - 0:1. Ve třetí minutě poprvé zahrozili domácí. Zarate našel centrem z pravé strany hlavu Fouska, který ale mířil pouze doprostřed brány. V 7. minutě zápasu pálil zpoza vápna pardubický Halda těsně nad bránu Teplic. O 7 minut později bylo vyrovnáno! Hlavičkou se prosadil Pavel Zifčák - 1:1.

Následně střílel hostující Matyáš Vachoušek. Jeho přízemní rána ale příliš starostí Budinskému nenadělala. Zajímavou standardní situací se poté prezentovali domácí. Halda našel v malém vápně Tecla, který ale nezakončil dostatečně důrazně a z šance nic nebylo. Ve 28. minutě dostali hosté šanci vrátit vedení na svoji stranu. Rozhodčí Černý nařídil po sporném zákroku Pardubic pokutový kop. K němu se postavil Jakub Urbanec, který bezpečně proměnil - 1:2.

Druhé dějství začalo stejně, jako to první. Hosté hned ve 46. minutě hry navýšil svůj náskok. Tadeáš Vachoušek vystřelil z pravé strany na zadní tyč. Pardubický gólman na míč nedosáhl a inkasoval potřetí - 1:3. Následně si pardubičtí fotbalisté vytvořili několik střeleckých pokusů, žádný z nich se však neujal. Až v 85. minutě utkání vykřesal naději Štěpán Miláček - 2:3. To už ale bylo všechno, a tak 80 diváků, kteří si ve středu dopoledne našli cestu na stadion Pod Vinicí, přihlíželi prohře pardubické rezervy.

23.10.2024, 11:00 / 16. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 14. Zifčák, 85. Miláček – 1. Hora, 28. Urbanec (pen.), 46. T. Vachoušek. Rozhodčí: Černý - Wulkan, Klátil. Delegát: Schmeiser Kamil. Žluté karty: 1:3 (88. Halda - 55. Kolář, 83. Köstl, 90. Bednár).