1 0
(0:0)
Team logo PCB

B-tým si z Ústí nad Orlicí nepřivezl ani bod

Naše rezerva ve středu zavítala na stadion Jiskry z Ústí nad Orlicí, kde gólem v nastavení druhého poločasu nestačila na svého soupeře nejtěsnějším rozdílem. Už v 7. minutě viděl červenou kartu pardubický Lupač.

Středeční vložené 17. kolo se hráčům pod vedením trenéra Žmolíka nepovedlo. Už v 7. minutě utkání viděl červenou kartu hostující Adam Lupač, který na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a unikajícího Hoffmana fauloval těsně před vápnem, přesto se musel poroučet do sprch. Z následného přímého kopu napálil domácí Bednář pouze dobře postavenou zeď.

V 15. minutě po kombinaci domácího dua Špatenka - Hoffman se druhý jmenovaný dostal ke střele, ale jeho pokus se jen sotva doklouzal k brankáři Šmídovi. O dvě minuty později se snažil pardubického brankáře přelobovat Špatenka, míč ale skončil nad bránou. Po půlhodině hry znovu zahrozili domácí. Střelu Bednáře sice zblokovala pardubická obrana, míč se ale odrazil ke Špatenkovi, jehož přízemní rána skončila těsně vedle levé tyče hostující brány.

Také ve druhém poločase byli nebezpečnější hráči ústeckoorlické Jiskry. V 51. minutě hry ale Hoffman mířil z voleje vysoko nad břevno. O minutu později vyzkoušel na druhé straně pozornost domácího brankáře Pandula, jehož pokus ale mířil pouze doprostřed brány, atak byl gólman Tlustý připraven. V 71. minutě utkání mohli Pardubáci překlopit vedení na svoji stranu. Po skvělém protiútoku zakončoval jeden z červenobílých na zadní tyč, ale skvělým zákrokem podržel svůj tým Tlustý, a skóre se tak neměnilo.

O 10 minut později se hostující Machů rozhodl ke střele. Domácí brankář ale znovu skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. V nastavení se hlavičkou po rohovém kopu snažil prosadit domácí Zvolánek, bránu ale těsně netrefil. Ve třetí minutě nastavení rozhodli domácí o své výhře. Nejdříve se kličkou zbavil Budinov svého obránce a následně poslal střílený centr na zadní tyč, kde stál připravený Filip Faltus, kterému už jen stačilo nastavit nohu a dopravit míč do sítě - 1:0.

Pardubická rezerva tak nestačila na svého východočeského rivala z Ústí nad Orlicí nejtěsnějším rozdílem, a i přes maximální snahu a několik slibných příležitostí se zpátky do Pardubic vrátila bez bodového zisku. Další zápas čeká Žmolíkovu partu v sobotu. To se od 15:00 hodin představí na trávníku FK Baník Most-Souš.

28.08.2024, 18:00 / 17. kolo, ČFL - skupina B

Branka: 90. Faltus. Žluté karty: 3:3 (39. Bednář, 63. Hoffman, 85. Chleboun - 34. Svatoš, 79. Machů, 90. Koukola). Červené karty: 0:1 (7. Lupač). Rozhodčí: Baum - Havel, Švec. Delegát: Tereba Daniel.