(0:0)
Team logo PAZ
U-17

U17 v dohrávce vyloupila Brno

Dohrávka mezi Zbrojovkou Brno a naší sedmnáctkou dopadla ve velmi chladném počasí lépe pro naše mužstvo. Utkání rozhodla jediná branka, a to deset minut před koncem z kopačky Holčapka.

Komentář trenérů FK Pardubice:

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme kontrovali hru a trpělivou přechodovou fází hledali skulinky v meziprostorech soupeře. Aktivním kompaktním presinkem jsme zároveň získávali rychle míče zpět, což nám ještě více dodávalo sebevědomí do naší hry. To však chybělo v útočné třetině, kde jsme někdy byli zbyteční zbrklí, jejíž důsledkem bylo nepřesné zakončení či zkažená přihrávka na nabíhajícího spoluhráče. Největší šanci jít do vedení měli však domácí, kteří po nepřehledné standardní situaci v pokutovém území a ruce z jednoho z obránců kopali penaltu. Tu však skvěle vystihl brankář Pražák, což byl klíčový moment utkání. I přes radost v podobě chycené penalty nás však situace ovlivnila, kdy jsme do konce poločasu už nebyli tolik aktivní a soupeř se dostával více do hry.

Ve 2.poločase se hra více vyrovnala, kdy Zbrojovka zvýšila svoje tempo a nám se už nedařilo tak efektivně a plynule přecházet směrem výše. Na obou týmech pak byla vidět chuť utkání rozhodnout, kdy se hra více roztrhala. My jsme svoje situace do otevřené obrany řešili nebezpečněji bez gólového efektu do 80. minuty. Po kombinaci a hezké průnikové přihrávce Šobáně se míč dostal k střídajícímu Čvančarovi, který chytrou přihrávkou našel Holčapka, jehož branka byla vítězná. Našemu týmu se totiž po velkém úsilí a obětavosti v obranné fázi povedlo udržet cenné čisté konto.

Kluci si dnes proti těžkému soupeři sáhli opět na dno svých morálních a fyzických sil, za což byli odměněni velmi dobrým výkonem. Pozitivní naladění nám tak jednoznačně pomůže pro zmobilizování všech sil, které teď potřebujeme, jelikož hned v sobotu zajíždíme na další těžké utkání do Plzně.

02.10.2024, 13:15 / 5. kolo, 1. ČLD U17

Branky: 80. Holčapek. ŽK: 1:2 (Kubík – Svoboda, Hendrych). Rozhodčí: Kříž – Machálek, Lopour. Diváci: 50