(0:1)
Team logo FOT
U-17

U17 v přestřelce zvítězila nad Duklou Praha

Sedmnáctka v gólově bohatém a dramatickém utkání přestřílela Duklu Praha. Po sérii nezdarů si tak připisuje velmi cenné vítězství.

Komentář trenérů FK Pardubice:

Do utkání jsme vstoupili aktivně, kdy na hráčích byla vidět chuť zlomit nepříznivou sérii, kterou nenarušila ani brzce vstřelená, avšak zejména velmi kuriózní vlastní branka. Hráči naopak přidali ještě více na plyn a hostující tým defakto přilepili na vlastní polovinu hřiště. Velmi slušnou výstavbou hry jsme se tak dokázali pravidelně a plynule přesouvat do útočné třetiny soupeře, kde jsme si vytvořili několik brankových příležitostí. Bohužel všechny ztroskotaly na brankáři Macháčkovi, který svému týmu zajistil poločasové vedení.

Hned v úvodu druhého dějství si soupeř vytvořil první příležitost, avšak naše nedorozumění v obraně v nadějné akci nepotrestal, což se hned na opačné straně povedlo našemu týmu. 2 rychle po sobě jdoucí góly po nádherných centrech z křídelního prostoru naše mužstvo nakoplo a na hřišti následně v počtu vytvořených šancí dominovalo. V 65. minutě tak svítilo na tabuli skóre 4:1, kdy si po dalších dvou nádherných situacích v křídelním prostoru našel v pokutovém území místo Hloušek a dokonal hattrick.

Místo klidného dohrání však přišel nervózní závěr, kdy se vytratila organizace a hra se přelévala ze strany na stranu. Po několika našich 100% odmítnutích "rozhodnout" utkání soupeř dvakrát udeřil, a naše mužstvo se tak muselo do poslední chvíle strachovat o vítězství. To stvrdil až poslední akcí utkání Vrančík, který předchozí situace servíroval s tácem pod nos. Tentokrát se rozhodl akci zakončit a utaženou placírkou na zadní tyč dopsal scénář gólově bohatého a infarktového utkání.

Rádi bychom ocenili hráče, za dnešní výkon, jelikož si sáhli na dno svých morálních sil. Velmi důležitým momentem byla reakce na obdrženou branku, po které se tým ještě více velmi dobře sjednotil. Ve hře byla vidět velká energie, chuť hrát odvážně a neustále se tlačit do pokutového území, což nám přineslo 5 branek plus několik dalších příležitostí. Věříme, že nám tento výkon psychicky uleví a dodá další odhodlání na sobě neustále pracovat a posouvat své limity.

28.09.2024, 12:30 / 8. kolo, 1. ČLD U17

Branky: 6. Štefl, 6. Štefl, 48. Hloušek, 49. Vrančík, 65. Hloušek, 92. Vrančík, 75. Nový, 82. Ledvinka. ŽK: 1:4 (Svoboda – Kuntoš, Kuntoš, Pospíšil, Pospíšil). Rozhodčí: Bednář – Beneš, Depeš. Diváci: 60