Prohlášení fanklubu

Prohlášení Výboru oficiálního fanklubu FKPCE. k projevům rasismu a xenofobie, které prezentují některé frakce pardubických fans na svých profilech sociálních sítí a na veřejných akcích.

Všechny tyto kroky jsou z pohledu zástupců ostatních fanynek a fanoušků v zásadním rozporu s platformou Sedmera oficiálního fanklubu „Prohlášení o poslání Pardubické 12“:

• My, členové Fanklubu FK Pardubice „Pardubická 12“ stojíme, zpíváme a tančíme pro náš klub 90 minut
  • Pozorujeme hru a reagujeme na ni, zároveň sledujeme vokální předlohy "Leaderů" Severní tribuny a společně je následujeme, děláme to dostatečně nahlas tak, abychom svým projevem inspirovali a strhli k fandění i ostatní tribuny. Vše pro FK Pardubice!
  • Na stadion přicházíme vždy s doplňky v našich klubových barvách. Červená a Bílá
  • Projevy Rasismu, Homofobie, Vulgarity a jim podobné, jsou pro nás naprosto neakceptovatelné a v rozporu s filozofií FK Pardubice
  • Respektujeme soupeře ve smyslu Fair Play, rozdílný přístup absolutně odmítáme
  • Podporujeme náš klub FK Pardubice opticky, vlajkami, choreem a dalšími vizuálními prvky
  • Jsme dvanáctým hráčem v klubových barvách a jedenáct bojovníků na hřišti jsou naší součástí. Bojujeme za Pardubice!

Uvedené body jsou důkazem toho, že v CFIG Areně i na výjezdech chceme podporovat náš klubFK Pardubice, naše hráče při bojích o ligové body, za hrdé město Pardubice a celý region.

Vážíme si každé fanouškovské aktivity a pravidelně informujeme vedení klubu o připomínkách fans k provozním záležitostem (catering, cenotvorba, koncepce a přestupová politika, sportovní výkony). Dáváme zpětnou vazbu a reakce předáváme zpět do fanouškovské komunity prostřednictvím SLO. Jednáme s klubem o finanční podpoře prezentace při domácích zápasech, výjezdů a dalších výhod pro členy Pardubické 12 i přidružené frakce Ultras a Pardubická omladina.

Vyzýváme tímto fans, kteří se nedokážou ztotožnit s naší filozofií a „Prohlášením o poslání Pardubické 12“, aby se neúčastnili domácích zápasů, ani výjezdů a dalších aktivit, organizovaných oficiálním fanklubem Pardubická 12.

• Co řekli po výhře se Zlínem trenér Kováč, Michal Hlavatý a Marek Icha?

• Konečně výhra! V důležitém sobotním utkání jsme porazili Zlín!

• Týdenní plán fotbalistek 19. týdne (6. – 12. 5. 2024)