PCB Team logo
Team logo BHB
Muži B

První porážka rezervy v přípravě

Ve třetím přípravném utkání se zrodila první prohra pardubické rezervy a to s béčkem pražských Bohemians. Ti šli do vedení ve 20. minutě a udrželi ho až do konce. Domácí Machů totiž v poslední minutě neproměnil pokutový kop.

Dušan Žmolík, trenér FK Pardubice B: „Dnes jsme narazili na silově nejsilnějšího soupeře v přípravě. Do toho se soupeř prezentoval dobrou rozehrávkou od brankáře, a nás tak prověřil, jak fungujeme v našem vysokém postavení a při presinku. Díky tomu byl náš presink a posuny náročné, ale ve většině případů nám to přinášelo získané míče. Soupeři jsme míč dokázali odebírat, když to nezvládla za útočníky záloha, tak obranná řada se o zisk postarala. Při těchto výše zmíněných situacích by tam mohlo být ještě více odvahy a agresivity. Věřím že odvaha vyrazit na hráče a nechat za sebou díru, bude narůstat tím, jak se tým bude sehrávat a hráči budou důvěřovat spoluhráčům, že situaci za nimi doplní. Na druhou stranu si pak představuji daleko méně ztrát po zisku. V první chvíli by mohli přijít jednodušší konstruktivní řešení, abychom míče hned neztráceli a mohli jsme být pro soupeře nebezpeční v jiných prostorech než v místech, kde míče získáme. Každopádně se v zápase objevily zajímavé momenty. Centry do šestnáctky, střelba, kombinace směrem do brány, a o dobrý výsledek nás připravila pouze naše nepřesnost v koncovce. Šancí, abychom minimálně vyrovnali, bylo spousta, ale dnes nám nebyla nic platná ani penalta na konci zápasu. Každopádně nepříznivý stav přinesl příjemné zjištění. Týmu jde i v přípravném zápase o výsledek. Do poslední vteřiny byla vidět touha a chuť vstřelit gól či góly."

20.07.2024, 10:15 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branka: 20. Farkaš.

Rozhodčí: Jansa z Ústí nad Orlicí - Čapek, Robovský.

75, hřiště Vinice

• FK Pardubice B

1. pol.: Šimůnek - Procházka, Rolenecm Chukwuebuka, Zarate - Halda, Flaška, Suleiman - Pandula, Borůvka, Lima. 2. pol.: Šimon - Svatoš, Svoboda, Tecl, Sedláček - Hada, Machů, Kožený - Pandula (67. Suleiman), Hoffman, Lima (67. Zarate).

• Bohemians Praha 1905 B

Soukup (46. Kerbach) - Müller, Kadlec, Petrouš, Farkaš, Šurýn, Pomahač, Janovský, Liška, Doležal, Mikuda. Střídali: Salač, Vokrouhlík, Sládek, Bui, Ředina, O. Koval, Bárta, Kratochvíl, K. Koval, Nechvátal.

Autor článku: Lukáš Ouředník